Zapiekanki

Wpis 36 z 59
Wpis 36 z 59
Share Button

Zapiekanka, niby to tylko bagietka z pieczarkami zapieczona serem i dodatkiem sosów, a jej jedzenie  sprawia tyle radości od dzieciństwa. Nie wiemy co w nich takiego jest, ale trudno oprzeć się im przechodząc koło punktu z nimi. Od razu przypomina się, że jest się głodnym, pomimo że obiad w domu zjedzony przed chwilą ;)

Gdzie w Toruniu można je zjeść ?  Oto relacja z naszego „zapiekankowego” szlaku ;)

1.  Bar Mleczny „Pod Arkadami”

Pierwszym miejscem jakie odwiedziłyśmy był Bar Mleczny „Pod Arkadami”, gdzie zazwyczaj jest bardzo dużo oczekujących w kolejce po zapiekanki. My, tak jak zawsze, wybrałyśmy zapiekankę z ketchupem i majonezem. To połączenie najbardziej nam odpowiada.

Zapiekanka (3,50 zł) była bardzo chrupiąca, pieczarki oraz ser dobrze wypieczone. Nie dziwimy się, że jest tak dużo chętnych.

 

Bar Mleczny „Pod Arkadami”

ul. Różana 1, Toruń

2.  BartKanapki

Po następną zapiekankę nie było daleko, bo zaledwie parę kroków… Tam zapiekanka (3,50 zł) także była chrupiąca, ale co najważniejsze – bagietki są ich wyrobu. Ser i pieczarki dobrze wypieczone.

 

BartKanapki

ul. Różana 1, Toruń

3.  Domowa Pizza

No i przyszedł czas na kolejną „Pod arkadami” zapiekankę, która właściwie się nazywa Zapiekanka MAX z pieca (4 zł). Wolałybyśmy jej nie jeść i nie opisywać… Miała dziwny smak, była miękka, gumowa z pieczarkowym „gniotem”. Najsmaczniejszy był po jej posmakowaniu cukierek !

 

Domowa Pizza

ul. Różana 5, Toruń

4.  Zapiekanki – Wielkie Garbary

Na szczęście niesmak poprzedniej zapiekanki zabiła kolejna (3,50 zł). Bagietka w miarę chrupiąca i farsz był dobrze doprawiony.

 

Zapiekanki

ul. Wielkie Garbary 6, Toruń

5.  Zapiekanki - Chełmińska

To miejsce jest najczęściej oblegane w weekendy nocą… Po skonsumowaniu zapiekanki (4 zł) stwierdziłyśmy, że nie trzeba być po suto zakrapianej imprezie, żeby smakowała ;) .

 

Zapiekanki

ul. Chełmińska 20, Toruń

6. Bar „Małgośka” 

Myślałyśmy, że gorszej zapiekanki niż w „Domowa Pizza” nie zjemy… A tu niespodzianka! Zapiekanka z „Małgośki” (2,80 zł) była tak okropna, że po jednym kęsie wylądowała w najbliższym śmietniku. Sos majonezowy był dziwny, bardziej przypominał czosnkowy – był bardzo mdły, a po przechyleniu zapiekanki spora część sosów wylądowała na „serwetce”.

 

Bar „Małgośka”

ul. Szczytna 10, Toruń

 

We wszystkich punktach jest miejsce, dla tych którzy nie lubią jeść w biegu – można usiąść przy stolikach.

Nasze subiektywne TOP 3:

1.  Bar Mleczny „Pod Arkadami”

2.  BartKanapki

3.  Zapiekanki – Wielkie Garbary

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Widelec (Toruń)
Zobacz następny wpis - Prowansja (Toruń)