Oriental Wok (Toruń)

Wpis 24 z 59
Wpis 24 z 59
Share Button

Kolejnym naszym celem degustacyjnym kuchni orientalnej była restauracja Oriental Wok. Do odwiedzenia tego miejsca zachęciła nas oferta zakupów grupowych.

Wnętrze przypomina bar, nie jak wynika z nazwy – restaurację. Dla klientów dostępna jest jedna mała sala z kilkoma stolikami utrzymana w stylu minimalistycznym z akcentami orientalnymi.

Na początek zamówiłyśmy ekstremalnie orzeźwiający napój imbirowy na zimno, jest też opcja „na gorąco” (5zł). Ten napój to był dobry wybór ! Idealne połączenie smaku imbiru, cytryny i cukru.

Po ugaszonym pragnieniu spróbowałyśmy sajgonek z kurczakiem (6,90 zł) z dodatkiem sosu chili, które były przygotowywane „na świeżo”, a nie odgrzane… z kuchni można było usłyszeć wydobywający się dźwięk skwierczącego tłuszczu. Smak sajgonek ewidentnie nas uwiódł, były chrupiące, nie ociekające tłuszczem z doskonałym nadzieniem mięsno – warzywnym.

Po tak dobrym początku przyszedł czas na dania główne. W ramach vouchera mogłyśmy skomponować sobie tzw. „kubek rozmaitości” z trzech elementów:

1. Bazy:

-ryż z warzywami,

-makaron z warzywami,

-warzywa z woka

(Cena regularna bazy: 7,90zł)

2. Dodatków:

-kurczak  (cena regularna: 4,90 zł),

-wołowina  (cena regularna: 5,90 zł),

-krewetki  (cena regularna: 5,90 zł),

-tofu  (cena regularna: 4,50 zł)

Warzywa, owoce, orzeszki, jajko – cena od 1,50 zł – 2,00 zł/ każdy.

P.S. Pomimo, że dodatki są pogrupowane, to cena wskazana w cenniku jest za każdy dodatek osobno (a nie za całą „grupę”). To może zmylić…

3. Sosu:

-sos słodko – kwaśny,

-teriyaki,

-ostry chilli,

-curry,

-wegetariański,

-wasabi,

-czosnkowo – pieprzowy

(sos gratis)

Pierwszym naszym kubełkiem był makaron z warzywami  z wołowiną z pędami bambusa, smażoną cebulką, marchewką i sosem teriyaki. Niestety zbyt duża ilość sosu przytłumiła smak potrawy. Miałyśmy wrażenie, że nie było to danie z dodatkiem sosu, tylko w sosie… Chyba lepszym rozwiązaniem byłoby podawanie sosu osobno, aby klient mógł sam decydować o jego ilości.

Drugim kubełkiem było połączenie warzyw z woka z krewetkami, ananasem, grzybami chińskimi, papryką i sosem chilli. W tym daniu już sos był bardziej z boku, wiec miałyśmy szansę posmakowania. Mix orientalnych warzyw był dobrą, choć trochę tłustą bazą, co sprawiło, że z oczekiwanego lekkiego dania wyszło trochę „ciężkie”. Krewetki w cieście niestety nie były chrupiące i smakowały trochę jak paluszki rybne, a sos był mało wyrazisty, przypominał bardziej  połączenie wody z mąką ziemniaczaną z „wiórkami” chili.

Po daniach głównych postanowiłyśmy spróbować lodów sezamowych (3,50 zł), które są własnym wyrobem  lokalu. Porcja była spora, nie tylko z jednej gałki, ale trzech. Te lody o oryginalnym smaku były po prostu pyszne. Miałyśmy już okazję próbować lodów o tym smaku w innej restauracji, ale te były zdecydowanie lepsze.

Naszym zdaniem, do Oriental Wok, na pewno warto pójść na sajgonki, napój imbirowy i lody ;)

 

P.S.

Miejmy nadzieję, że komary i inne owady leżące na parapecie, nie są włączane do orientalnego menu ;)

 

Plusy: miła obsługa, krzesełko dla dzieci, płatność kartą, dania na wynos, dowozy, Wi-Fi, rabaty dla studentów

Minusy: słaba wentylacja, wysuszone owady na parapecie

Lokal doskonały na: lunch

Rodzaj kuchni: chińska, tajska, orientalna

 

Oriental Wok

ul. Szczytna 19, Toruń

Tel.: 536 577 919

www.orientalwok.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek – sobota: 11:00 – 22:00

niedziela: 12:00 – 21:00

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Mockba Cafe (Toruń)
Zobacz następny wpis - Bulwar (Toruń)