Skarpa 4 tenis (Toruń)

Wpis 5 z 59
Wpis 5 z 59
Share Button

Akcję „Toruń za pół ceny” rozpoczęłyśmy od bistro znajdującego się na terenie kortów tenisowych na toruńskiej Skarpie – „Skarpa 4 tenis”. Połączenie sportu i jedzenia idzie w parze… można zaspokoić głód po treningu lub po nadmiernym najedzeniu można spalić kalorie z rakietą w dłoni ;) .

Lokal przypomina małą stołówkę z kilkoma stolikami.

Do degustacji wzięliśmy wszystkie zestawy obiadowe z menu „Toruń za pół ceny”

1. Pierwszym zestawem był rosół staropolski z makaronem i gulasz w sosie własnym (9 zł, cena regularna: 18 zł). Ten zestaw, to było to ! W prostocie siła ! Domowy, klarowny, dobrze doprawiony rosół rozgrzał nas w słoneczne, choć chłodne południe. Gulasz z kaszą i buraczkami z dodatkiem chrzanu także bardzo nam przypadł do gustu.

2. Drugim daniem był barszczyk na wędzonce i placek po węgiersku (8 zł, cena regularna: 16 zł). W tym duecie placek był mocniejszą stroną, niestety barszcz smakował jakby był zrobiony z paczki i dorzucono do niego przyprawy. Placek był dobrze wypieczony i chrupiący. Sos który przypominał leczo był niezły, choć mógłby być po prostu warzywny, kiełbasa za bardzo zdominowała to danie.

3. Trzecim duetem była pyszna zupa pomidorowa na żeberkach z makaronem i dodatkiem marchewek oraz kluski ziemniaczane z boczkiem, kapustą zasmażaną i twarogiem (7,50 zł, cena regularna: 15 zł). W tym zestawie zupa była zdecydowaną siłą, kluski smakowały jakby były odgrzewane, a nie przed chwilą robione, a do tego były mało słone.

4. Na ostatnie smakowanie  przypadła nam  zupa jarzynowa i gołąbki w sosie cygańskim (9 zł, cena regularna: 18 zł). Ta jarzynowa miała zdecydowanego kopa, była pełna warzyw i smaku ! Gołąbek z małą pomocą soli też był niezły, choć nie przepadamy za zaciąganymi mąką sosami.

Ten lokal jest godny polecania osobom, które lubią  domowe jedzenie i duże porcje w niewysokiej cenie. Na pewno mocną stroną  Skarpa 4 tenis są zupy !

 

Plusy: miła obsługa, dania na wynos, bezpłatny parking dla gości, Wi-Fi

Minusy: brak jednorazowych ręczników w toalecie, brak strony internetowej

Lokal doskonały na: obiad, lunch

Rodzaj kuchni: polska

 

Skarpa 4 tenis

ul. Przy Skarpie 4, Toruń

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Reaktywacja!
Zobacz następny wpis - Na zdrowie! Fresh (Toruń)