Piccolo (Toruń)

Wpis 51 z 59
Wpis 51 z 59
Share Button

 

 

Są takie smaki dzieciństwa, których się nie zapomina i pomimo tego, że dzieckiem się już nie jest,  powraca się do nich…

Takim właśnie smakiem jest pizza i barszcz z Piccolo… Wyjście na pizzę to było coś! Przy niej celebrowało się dzień matki, dzień dziecka, zakończenie roku szkolnego i wiele innych okazji. Niby tak niewiele… a tyle szczęścia i wspomnień…  To była pierwsza pizza, jaką jadłyśmy i, mimo że później zasmakowało się w wielu innych, to do tej się zawsze  powraca.

W zeszłym tygodniu pizzeria uzyskała tytuł „Markowy lokal Torunia 2013” w plebiscycie Urzędu Miasta Torunia i wcale się nie dziwimy, w pełni na ten tytuł zasłużył, bo jest to wręcz kultowe miejsce w Toruniu.

Wnętrze, choć zachodzą nim zmiany, to pozostaje w swoim charakterystycznym, klimatycznym stylu. Ciekawym dodatkiem są  toruńskie akcenty na ścianach.

Menu nie jest bogate – oferuje jedną pizzę z trzema sosami: pomidorowym, majonezowym i czosnkowym oraz barszcz… jednak to w zupełności wystarcza!

Wybrałyśmy się w porze wieczornej, aby móc swobodnie robić zdjęcia. Na szczęście udało nam się znaleźć miejsce i szybko złożyć zamówienie. W „godzinach obiadowych” zazwyczaj trzeba swoje odstać w długiej kolejce, z miejscem też nie jest łatwo…najlepiej iść, co najmniej we dwoje:  gdy jeden stoi w kolejce, drugi bacznie obserwuje, kto już kończy jeść i rezerwuje miejsce (czasem tak się zdarza, że się siedzi z obcymi osobami przy jednym stole). W lokalu nie ma obsługi kelnerskiej, samemu się odbiera potrawy po wywołaniu. Jednak to wszystko nikomu nie przeszkadza, taki jest charakter i urok tego miejsca!

Zamówiłyśmy pizze (5,90 zł) z ketchupem (0,60 zł) oraz barszcze (2,40 zł, 200 ml ). Czas oczekiwania na realizację zamówienia nie jest długi (ok.8 minut).

Pizza to grube, puszyste, drożdżowe ciasto z pieczarkami i serem, polane sporą ilością sosu pomidorowego. Wszystkie ketchupy, salsy itp. mogą się schować przy tym sosie. Smak jest nie do opisania, tego po prostu trzeba spróbować!  Może nie jest to tradycyjna włoska pizza, ale ta wersja dla nas jest „NUMERO UNO ” od 23 lat – przynajmniej dla jednej z nas, ze względu na starszy wiek ;)

Jeśli chodzi o barszcz, to dla wielu osób spoza Torunia, pizza i barszcz to dziwny duet, ale do czasu, gdy go skosztują ;)
Jest idealnie pikantny, trochę kwaśny, trochę słodki… jednym słowem jeden to za mało, żeby się nasycić tym smakiem. Dla wielbicieli jest również możliwość zamówienia na wynos w słoiku za dopłatą - 1,20 zł.

Ukłony dla właściciela, że przez tyle lat potrafi utrzymać poziom tego lokalu i klientelę.

Plusy: miła obsługa, możliwość zamówienia na wynos, Wi- Fi.

Minusy: słaba wentylacja (niestety ubrania przesiąkają zapachami) , brak możliwości płacenia kartą.

 

Piccolo

ul. Prosta 20, Toruń

Tel.: 56 621 06 78

Godziny otwarcia:

poniedziałek – sobota: 10:00 – 21:00

niedziela: 11:00 – 21:00

Share Button

Tags: , , , , , , , , ,

Zobacz następny wpis - Ciżemka (Toruń)