Piąta Klepka (Toruń)

Wpis 11 z 59
Wpis 11 z 59
Share Button
Restauracja Piąta Klepka znana jest od wielu lat mieszkańcom Torunia z domowego jedzenia… W piątkowe popołudnie wyciągnęłyśmy przyjaciół na obiad, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście można zjeść tam, jak u mamy.

Na zgaszenie pragnienia wszyscy zamówiliśmy wodę niegazowaną (2,80 zł). Normalnie nie opisujemy wody, ale w tym przypadku zaskoczyła nas forma jej podania – zamiast w butelce podano nam już nalaną w szklance, bez żadnych dodatków… tak naprawdę równie dobrze mogła to być woda z kranu…

Na pierwsze danie zamówiliśmy zupy: chłodnik litewski (10 zł) i ogórkową (6,80 zł). Chłodnik był świetnie wyważony – lekko kwaskowy i pikantny, natomiast ogórkowa niestety była przesolona, dodatkowo słony smak spotęgował dodany boczek wędzony.

Z dań głównych wybraliśmy:

1.Kluski ziemniaczane: średnią porcję (12,90 zł, 300 g) i małą (7,10 zł, 150 g)…to danie było doskonałe – kluski odpowiednio miękkie, nie za sine, a  połączenie ich z twarogiem i skwarkami, to po prostu rozkosz !

2. Mix pierogów – ruskie, z kapustą i grzybami  oraz z mięsem (mała porcja: 12,80 zł, 9 sztuk) z okrasą oraz dodatkowo kapustę zasmażaną (2 zł). Ciasto na pierogi to po prostu „majstersztyk” – doskonale cienkie, więc można było poczuć smak nadzienia. Najbardziej przypadły nam do gustu ruskie oraz kapusta zasmażana  !

3. Potrawkę z kurczaka (18,20 zł) z gotowanymi ziemniakami. To danie zasługuje na miano „al dente” ;) Mięso było twarde, a ziemniaki niedogotowane. W tym daniu jedynie dobry był sos.

Na słodkie zakończenie naszego obiadu wybraliśmy kopytka na słodko (mała porcja, 6,20 zł) z dodatkiem cukru, cynamonu i roztopionego masła. Niby proste danie, ale za to pyszne i aromatyczne za sprawą cynamonu ;) .

Piąta klepka to zdecydowanie miejsce numer 1 na kluski ziemniaczane !

 

Plusy: miła obsługa, krzesełko dla dzieci, Wi-Fi, dania na wynos, płatność kartą.

Minusy: płatność kartą powyżej 20 zł

Lokal doskonały na: obiad

Rodzaj kuchni: polska

 

Piąta Klepka

ul. Podmurna 34, Toruń

Tel.: 56 621 00 08

www.facebook.com/pages/Pi%C4%85ta-Klepka

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 12:00 – 20:00

sobota: 12:00 – 19:00

niedziela: 12:00 – 17:00

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Pasta & Basta (Toruń)
Zobacz następny wpis - Karrotka (Toruń)