Na zdrowie! Fresh (Toruń)

Wpis 6 z 59
Wpis 6 z 59
Share Button

 

 

 

No i stało się… sezon na kichanie i prychanie nadszedł, dlatego znając zasadę: ”lepiej zapobiegać niż leczyć” postanowiłyśmy wzmocnić się witaminami, a jak wiadomo naturalnym ich źródłem są owoce i warzywa. Wybrałyśmy bomby witaminowe, czyli świeżo wyciskane soki na stoisku NA ZDROWIE FRESH, które „witają” zaraz po wejściu do Galerii Handlowej Plaza.

Przy zamówieniu zasada jest następująca: wybieramy bazę: na pomarańczy, jabłku, marchwi, grejpfrucie lub na jogurcie oraz dodatki – każdy po 2 zł. Każdy sok ma 300 ml i jest wyciskany na miejscu, na oczach klienta.

Z uwagi na lekkie przeziębienie postanowiłyśmy wzmocnić się witaminą C. Zamówiłyśmy bazę pomarańczową (9 zł) z dodatkiem malin i imbiru. To połączenie kwaśności pomarańczy, słodyczą malin i intensywnością imbiru zasmakowało nam. Taka bomba witaminowa jest zdecydowanie lepsza niż łykanie pastylek.

Drugim wyborem był mix warzywny – marchewkowa baza (6 zł) z burakami i selerem naciowym, który poza swoimi zdrowotnymi walorami był pyszny w smaku. Jak już wiele razy podkreślałyśmy, jesteśmy wielkimi fankami buraka w każdej postaci ! ;)

Następnie podjęłyśmy się wypróbowania jogo-musu (5 zł) – połączenia jogurtu naturalnego z musem brzoskwiniowym. Ten deser to był lekki i pożywny, również nadający się jako danie na śniadanie.

Na koniec podjęłyśmy wyzwanie – wypróbowanie gotowej propozycji w menu – „na kaca” (15 zł), podobno najbardziej popularnej w niedzielne poranki. Ta kompozycja to sok z pomidorów, z bazylią, miętą i papryczką chilli… Oj było ossssstro i gorąco przez intensywność papryczki, ale dałyśmy radę, dodatkowo wspomógł nas dołączony cytrynowy shot. Ten mix na pewno stawia na nogi ! ;)  Jedynie możemy mieć zastrzeżenie, że soku było mniej niż być powinno. Po zwróceniu uwagi na ten fakt, przeproszono nas, ale nie zaproponowano nam uzupełnienie ilościowego braku… No cóż, może wątpiono w nasze możliwości wypicia tego soku ;)

Świeżo wyciśnięte soki są  bezkonkurencyjnie lepsze od tych ze sklepowych półek i czasem warto zafundować sobie taką dawkę zdrowia !

 

Minusy: brak możliwości płacenia kartą

 

Na zdrowie! fresh

ul. Broniewskiego 90, C.H. Plaza (obok apteki), Toruń

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Skarpa 4 tenis (Toruń)
Zobacz następny wpis - Lotos (Toruń)