Lobby Bar Filmar (Toruń)

Wpis 19 z 59
Wpis 19 z 59
Share Button

Restaurację hotelu Filmar miałyśmy już okazję odwiedzić, ale tym razem letniego menu postanowiłyśmy spróbować dwa piętra niżej, czyli w hotelowym lobby. W lobby można usiąść na czerwonych kanapach i zamówić dania oraz różnego rodzaju alkohole.

Z uwagi na piękną pogodę usiadłyśmy w letnim ogródku, w sąsiedztwie oczka wodnego z mini wodospadem i zieleni odgradzającej ogródek od ulicy, co tworzy przytulną i romantyczną atmosferę.

Na zgaszenie pragnienia zamówiłyśmy dwa świeżo wyciskane soki, jeden z marchwi (8 zł), drugi z gruszki (8 zł). Ach…uwielbiamy takie świeże soki ! ;)

Z menu letniego zamówiłyśmy chłodnik litewski (14 zł) z jajkiem, który był odpowiednio kwaskowy i doprawiony. Pomimo, że już wcześniej jadłyśmy w dwóch miejscach to danie, które bardzo nam się kojarzy z latem, to nam się ono nie nudzi. Jest to danie zarówno sycące i orzeźwiające, idealne na gorące dni.

Z dań głównych wybrałyśmy pierogi z truskawkami (19 zł) z dodatkiem śmietany. Truskawki były otulone cienkim ciastem uformowane w kształt sakiewek. Smakiem przypominały te jedzone u babci. Te pierogi równie nas zachwyciły jak te, które jadłyśmy podczas pierwszej wizyty.

Na zakończenie tej uroczej wizyty zamówiłyśmy torcik pomarańczowy z czekoladą (15 zł). Ten torcik jest wyjątkowy, pianka pomarańczowa przypominała smak „strzelających” lodów Dynamit. Mmm… znowu powróciłyśmy do smaków dzieciństwa.

Do deseru nie mogłyśmy odmówić sobie zamówienia kawy latte macchiato (8,50 zł).

Menu oferuje tyle kuszących dań, że pewnie nie raz jeszcze odwiedzimy to miejsce! ;)

 

Plusy: miła obsługa, Wi-Fi, płatność kartą, prasa, TV

Lokal doskonały na: spotkania towarzyskie i biznesowe, w ogródku obiad rodzinny, kolacja we dwoje

Rodzaj kuchni: polska, europejska

 

Zobacz także: http://miastosmakow.pl/filmar

 

Lobby Bar Filmar

ul. Grudziądzka 45, Toruń

Tel.: 56 669 49 81

Godziny otwarcia:

poniedziałek – niedziela: 9:00 – 1:00

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Patelnia (Toruń)
Zobacz następny wpis - Montenegro (Toruń)