Leniwa (Toruń)

Wpis 17 z 59
Wpis 17 z 59
Share Button

Jak już nie raz pisałyśmy, uwielbiamy pierogi i ostatnio doszłyśmy do wniosku, że nie odwiedziłyśmy jeszcze żadnej toruńskiej pierogarni… a kilka ich jest. Wybrałyśmy tę, która jest na uboczu starówki – Leniwa.

Lokal utrzymany jest raczej w minimalistycznej stylistyce z dominującą bielą. Miłym dodatkiem są fototapety z widokiem na jezioro.

Do picia wybrałyśmy maślankę (3,50 zł) i puszysty koktajl jogurtowo – owocowy (7 zł) z bananem i malinami, który można również potraktować jako letni deser.

Oczekując na zamówione pierogi, podano nam, jako „czekadełko” ryż preparowany i chrupki kukurydziane.

Pierwszymi wybranymi pierogami z kategorii: wytrawne wegetariańskie były pierogi ruskie z dodatkiem cebulki, z boczkiem (10 zł, 6 sztuk), których farsz był smaczny i doprawiony, ale ciasta stosunkowo do nadzienia było za dużo.

Drugim daniem były pierogi wytrawne mięsne - a’la gołąbki z dodatkiem kapusty zasmażanej (10 zł, 6 sztuk). Były one z nadzieniem mięsnym, z dodatkiem ryżu i pomidorów. Farsz jednak był suchy i mało wyrazisty w smaku. Tak to jest, jak się zamawia coś „a’la” … Najlepsza w tych pierogach okazała się kapusta.

Na koniec zamiast deseru zamówiłyśmy pierogi z jagodami z dodatkiem słodkiej śmietany (11 zł, 6 sztuk), które okazały się najlepszymi. Były pełne jagód, a śmietana komponowała się z kwaśnym smakiem owoców.

Jesteśmy „w kropce”, bo nie możemy napisać, że pierogi były niesmaczne, jednak po lokalu, który specjalizuje się w pierogach, spodziewałyśmy się czegoś więcej… Tym pierogom sporo brakuje do naszych ulubionych w innej restauracji.

 

Plusy: miła obsługa, krzesełko dla dzieci, płatność kartą, zniżki dla studentów

Lokal doskonały na: obiad

Rodzaj kuchni: pierogarnia

 

Leniwa

ul. Ślusarska 5, Toruń

Tel.: 509 53 64 92

Godziny otwarcia:

poniedziałek – niedziela: 11:00 – 21:00

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz następny wpis - Patelnia (Toruń)