Kiełbasa z czerwonego Żuka (Toruń)

Wpis 15 z 59
Wpis 15 z 59
Share Button

Od ponad tygodnia na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim można przenieść się do czasów PRL-u… a to wszystko za sprawą czerwonego Żuka. To nie jest zwyczajny Żuk – w nim można zamówić kiełbasę z rożna i oranżadę.

Wczoraj wybrałyśmy się na to „bulwarowe barbecue” ;) ! Zamówiłyśmy zestaw: kiełbasa+sos+chleb (8 zł) oraz oranżadę (2zł). Nie pamiętamy, jak za tamtych czasów smakowała kiełbasa, ale ta była smaczna i czuć było w niej przyprawy. Dodatkową „atrakcją” jest to, że jest przygotowywana przez pana w stylowym, żółtym berecie (jak na Toruń przystało, beret musi być ;) !) Taka kiełbasa z rożna to dobra opcja dla tych, którzy nie mają warunków do zrobienia grilla w piękna pogodę… a także okazja do zjedzenia jej na trawie.

Może nie pamiętamy smaku kiełbasy z tamtych lat, ale smaku oranżady nie da się zapomnieć ! A ta, z czerwonego Żuka, przywołała wspomnienia, kiedy podczas podwórkowych szaleństw wołało się rodziców, żeby rzucili przez okno pieniądze na ten słodki napój … ;) Oranżada przygotowywana jest na bazie wody z Ciechocinka – Krystynki.

Zjeść i wypić można w wyjątkowej scenerii – na leżakach, przy muzyce – nam trafił się repertuar Czesława Niemena. Od godziny 21 puszczane są filmowe hity PRL-u. Jednym słowem, w cenie 10 zł można mieć kolację i kino – takie 2w1… już tańszej randki chyba nie da się wymyślić ;) .

Taką „podróż w czasie” można jedynie odbyć w okresie wakacyjnym, więc warto czasem się oderwać od codzienności i zrobić coś innego !

 

Kiełbasa z czerwonego Żuka

ul. Bulwar Filadelfijski, Toruń

https://www.facebook.com/KielbasaZCzerwonegoZuka

Godziny chill’u przy kiełbasie:

poniedziałek – piątek: ok 18 – 23

sobota – niedziela: ok. 12 – 23

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Manekin (Toruń)