Grawitacja (Toruń)

Wpis 26 z 59
Wpis 26 z 59
Share Button
Od dwóch tygodni przy Rynku Staromiejskim zaczęła działać piwiarnia Grawitacja, prowadzona przez uczestników programu telewizji Polsat – „Ekipa na swoim”. Toruński team rywalizuje z ekipami z Częstochowy i Kielc. W najbliższy weekend – piątek i sobota (31.05 / 01.06.2013r.) przed nimi najważniejsze zadanie, w którym my – torunianie – możemy ich wesprzeć. Wystarczy przyjść do piwiarni i wypić piwo, zjeść obiad, bo tym razem warunkiem wygranego zadania jest największy utarg. Nie tylko uczestnicy programu mogą na tym skorzystać, ale także klienci, bo przy zachowaniu paragonu, można wygrać lot balonem !

Wnętrze piwiarni ma dwie strefy – jedna nawiązująca do pasji uczestników, czyli spadochroniarstwa, a druga do toruńskiego sportu.

Poza piwem Warka również można wypić kawę i inne napoje. My zamówiłyśmy „damskie piwo” – cytrynową Warkę Radler (7 zł, 0,5l) oraz kawę latte (6 zł).

Do piwa wybrałyśmy przekąski: chrupiące krążki cebulowe (5 zł, 6 sztuk) oraz niebiańskie tosty (8 zł), czyli 4 tosty z szynką i serem, suszonym pomidorem lub serem feta, z sosem czosnkowym (do wyboru także pomidorowa salsa). Zarówno krążki cebulowe, jak i tosty były doskonałym dodatkiem do tego Radlera.

Po przekąskach przyszedł czas na danie główne – schabowy motolotniarza (18 zł), z frytkami i sałatką z kapusty pekińskiej, pomidorów i papryki. Ten schabowy był wielki „jak spadochron” ;) do tego mięso było świeże, soczyste, dobrze wysmażone i grube. Można było poczuć smak mięsa, a nie, jak to często bywa, smak panierki.

Gdybyśmy znalazły więcej mięjsca w naszych brzuchach, po tym ogromnym schabowym, to byśmy chętnie zamówiły karkóweczkę baloniarza (18 zł) ze smażoną cebulką i pieczonymi ziemniakami, która kusiła swym wyglądem i zapachem, przy stoliku obok ;) .

W tej piwiarni na pewno można znaleźć przyjacielską atmosferę, pasję i prawdziwe jedzenie.

Torunianie, już nie raz pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać… Pokażmy, że tym razem także jest w nas SIŁA ;) !!

 

Plusy: miła obsługa, fajna atmosfera, płatność kartą

Lokal doskonały na: oglądanie meczu, spotkanie towarzyskie

Rodzaj kuchni: piwiarnia, grill, kuchnia polska, przekąski do piwa

 

Grawitacja

ul. Rynek Staromiejski 10, Toruń

Tel.: 694 456 071

https://www.facebook.com/GrawitacjaTorunEkipaNaSwoim

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Bulwar (Toruń)
Zobacz następny wpis - Burgery