Jan Olbracht Browar Staromiejski (Toruń)

Wpis 21 z 59
Wpis 21 z 59
Share Button

Jak wiadomo, podczas upałów najbardziej ochładza i orzeźwia piwo… a jak piwo w Toruniu, to świeżo warzone prosto z browaru, które możemy degustować od roku w restauracji Jan Olbracht Browar Staromiejski.

We wnętrzu browaru można być świadkiem procesu warzenia piwa, zasiadając przy stolikach, które są umieszczone w imitacjach beczek, w których kiedyś leżakowało piwo.

Na początek zamówiłyśmy piwo piernikowe (10 zł, 0,5l), które charakteryzuje się ciemną, czekoladową barwą i lekkim aromatem przypraw korzennych. To był miły początek smakowania w tak upalny dzień, bo piwo było bardzo dobre ! Ten specjał browaru również można zamówić na wynos i samemu je „zakapslować”.

Restauracja w dni powszednie, w godzinach 12 – 16, oferuje menu lunchowe (19,90 zł). W tym zestawie jest zupa dnia, danie główne, ciastko i do wyboru: kawa, herbata, woda lub sok. W dniu naszych odwiedzin lunchowe menu oferowało zupę krem z fasolki szparagowej, placek po węgiersku i jabłecznik.

Zupa krem okazała się bez wyrazu, a do tego była niestety źle „przetarta”… natrafiałyśmy na „nitki” z fasolki.

Dobrze, że placek po węgiersku nie kazał na siebie długo czekać, bo był rewelacyjny. Chrupiący placek ziemniaczany, z dodatkiem doskonale doprawionego gulaszu i kwaśnej śmietany doskonale komponował się z piwem.

Poza zestawem zamówiłyśmy danie, którym szczyci się Browar Staromiejski – gęsina z naszego regionu po staropolsku z kopytkami i kapustą czerwoną na ciepło (41 zł). Ta gęsina niestety była dla nas rozczarowaniem. Już samo jej podanie było mało apetyczne.. mięso było podzielone na płaty, a wszystko pływało w sosie. Mięso jednak było delikatne i soczyste, ale kopytka kleiły się do zębów, co nie było zbyt przyjemne. A zamiast czerwonej kapusty podano nam białą… Poza tym za cenę, jak w restauracji hotelu czterogwiazdkowego, oczekiwałyśmy zdecydowanie czegoś więcej.

Na zakończenie zjadłyśmy lunchowe ciastko – jabłecznik, który był smaczny, ale jabłek było zdecydowanie za mało.

Do Jana Olbrachta powrócimy na piernikowe piwo, a także chętnie zjadłybyśmy jeszcze raz placek po węgiersku.

P.S.

Na Rynku Staromiejskim codziennie, w okresie letnim, można spotkać mężczyznę ciągnącego dużą i ciężką beczkę… dla nas i z tego, co słyszymy od innych, nie budzi to pozytywnego nastawienia… wygląda to raczej jak praca niewolnicza, tym bardziej, że w czasie ponad 30 – stopniowego upału ten człowiek został ubrany w nieodpowiednie do temperatury szaty.

 

Plusy: miła obsługa, lunche, menu dla dzieci, Wi-Fi, możliwość kupna piwa na wynos, płatność kartą

Minusy: mężczyzna ciągnący wielką, ciężką beczkę – chodząca antyreklama

Lokal doskonały na: spotkania towarzyskie przy piwie

Rodzaj kuchni: polska, niemiecka, browar

 

Jan Olbracht Browar Staromiejski

ul. Szczytna 15, Toruń

Tel.: 797 903 333

www.browar-olbracht.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek: 11:00 – 00:00

piątek – sobota: 11:00 – 02:00

niedziela: 11:00 – 00:00

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Montenegro (Toruń)