Cafe Atmosphera (Toruń)

Wpis 55 z 59
Wpis 55 z 59
Share Button

 

Tym razem w smakowaniu towarzyszyły nam przyjaciółki, z którymi wybrałyśmy się do kawiarnio – herbaciarni Cafe Atmosphera, która zachęca do wejścia ładnym wystrojem i zapachem świeżo mielonej kawy. Uroku dodają stare, stylowe krzesła i stoliki z zaadaptowanych starych maszyn do szycia oraz wygodne kanapy. Na pewno dużym udogodnieniem dla klientów jest możliwość bezpłatnego  skorzystania  z kącika komputerowego. Jest także okazja zakupienia nietuzinkowej porcelany (filiżanki, dzbanki).

Z uwagi na dość późną godzinę wybrałyśmy herbaty… a jest z czego wybierać… Cała ściana słoików z herbatami może doprowadzić do oczopląsu. Wybór herbaty ułatwia możliwość ich powąchania…ach co za uwodzicielskie  zapachy! Tak naprawdę każdą z nich chciałoby się wypić. Zdecydowałyśmy się na PU- ERH zorza polarna oraz zieloną herbatę z cytryną i pigwą podane w dzbankach po 750 ml (15,90 zł), jest też możliwość zamówienia w dzbanku 1,2  l.

Delektując się przepyszną herbatą przyszedł czas na skosztowanie zamówionych deserów…i urok niestety prysł…okazało się, że ciasta nie są własnym wypiekiem kawiarni, tylko gotowe, zakupione w innej cukierni. A szkoda! Szczerze mówiąc wolałybyśmy zjeść babkę z zakalcem, ale własnego wyrobu.

Zamówiłyśmy 3 ciasta, które zostały podane w mało apetyczny sposób na małych talerzykach „przystrojonych” polewą czekoladową.

Na pierwszy „rzut” poszedł jabłecznik podany na ciepło z lodami i bitą śmietaną (17,50 zł).  Bita śmietana…no cóż…pomimo, że ciasto jest gotowym, kupnem produktem, kawiarnia mogła chociaż stworzyć pozory „domowego” ciasta i podać z naturalną, ubitą śmietaną, a nie gotową w sprayu, która pod wypływem ciepła jabłecznika rozpłynęła się i powstała biała „paćka”.

Drugim deserem był sernik z polewą czekoladową (9,90 zł), a właściwie powinien się nazywać  „sernik z grubym lukrem maźnięty polewą czekoladową”. Choć było wyczuwalne, że jest to kupny produkt, to nie był zły, ale gdybyśmy chciały zamówić sernik z lukrem, to byśmy to zrobiły! Sernik z polewą  czekoladową powinien  wyglądać i smakować inaczej!

Jako trzeciego spróbowałyśmy torciku truflowego (9,90zł), którego smak można ocenić jedynie jako przeciętny, brakowało nam w nim dźwięku pękającej prawdziwej czekolady. Znamy inny smak tortu truflowego i ten niestety nie dorównał jemu nawet w połowie…

Na koniec zamówiłyśmy lampkę półwytrawnego białego wina hiszpańskiego (8 zł)… niestety nie było zbyt dobrej jakości, a do tego zwietrzałe.

Nazwa lokalu rzeczywiście jest trafiona, bo atmosfera w nim jest, ale poza nią oczekiwałyśmy jednak czegoś więcej.

 

 

Plusy: miła obsługa, WI-FI, kącik komputerowy.

Minusy: płatność kartą powyżej 20 zł.

Lokal doskonały na: spotkanie przy dobrej herbacie

 

Cafe Atmosphera

ul. Panny Marii 3, Toruń

Tel.: 56 651 78 97

http://www.cafeatmosphera.pl/

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek- niedziela: 11:00-21:00

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Dom Sushi (Toruń)
Zobacz następny wpis - Kona Coast Cafe (Toruń)