Ahoj! (Toruń)

Wpis 3 z 59
Wpis 3 z 59
Ahoj! (Toruń)
Share Button

Zgodnie z waszym życzeniem wybrałyśmy się wczoraj do niedawno otwartej klubokawiarni Ahoj. Korzystając z pogody zasiadłyśmy w niewielkim (nieco przyciasnym), ale całkiem klimatycznym, zacisznym ogródku. Trzeba tu zaznaczyć, że całe wnętrze klubokawiarni jest przyjemne; szczególne wrażenie zrobiła na nas sala PKP i fajnie ozdobiony kapslami bar.

Za barem przywitała nas bardzo miła barmanka. Gratulujemy właścicielowi wyboru akurat tej dziewczyny, ujęła nas swoją uczciwością. Na pytanie dlaczego nie poleciła nam innego ciasta, odpowiedziała nam zgodnie z prawdą, że jest ono po prostu nieświeże i robi w gablocie sztuczny tłum, bo jeszcze ładnie wygląda. Postawa godna naśladowania (choć nieświeże jedzenie powinno się wymieniać).

Miodowe ciasto (5 zł), które nam polecono smakowało jak domowe, puszysty równy biszkopt przełożony delikatnym kremem. Było to nie za słodkie miodowe ciasto z lekką korzenną nutą. Mamy jedynie zastrzeżenia do bitej śmietany z puszki. Takiej wpadki nie możemy przemilczeć.

Do ciasta popijałyśmy rekomendowaną zieloną herbatę z jaśminem (5 zł), kawę latte (6 zł) i kawę z zieloną herbatą (8 zł). W Ahoj można napić się dwóch mieszanek kawy, nam przypadła wszystkim chyba znana Caffe Vergnano (drugiej akurat nie było). Napar był przyzwoicie zaparzony, latte smakowało poprawnie, zaś kawa z zieloną herbatą jest świetną propozycją dla osób zwyczajnie nie pijących kawy. Był to raczej delikatny napój mleczny, o zapachu kawy i lekkim posmaku zielonej herbaty. Sztywna pianka mleczna na samej górze posypana cynamonem i wanilią dodała miłego aromatu. Herbata zielona z jaśminem również pozytywnie nas zaskoczyła, jedyne do czego można się tu przyczepić to ilość. Jeśli podajemy wodę w dużym kubku wypada ten kubek napełnić.

Na sam koniec warto wspomnieć o wyborze piwa (do którego podawane są orzeszki). Po konsultacji z barmanką, miałyśmy okazję zasmakować czeskich: klasycznego jasnego Gambinusa (6zł), lekkiego o owocowym posmaku Boruvka (7zł) i delikatnego ciemnego Kozla (7zł). Podoba nam się też pomysł z rotacją piw lanych i spory wybór napitków bezalkoholowych.

Do Ahoj na pewno jeszcze zajrzymy, jest do doskonałe miejsce na miłe spotkanie ze znajomymi przy dobrym piwie lub innym orzeźwiającym napoju w przystępnej cenie.

 

Plusy: miła, uczciwa obsługa,  zaciszny ogródek, klimat, zadowalający wybór piwa i zimnych napojów, gry planszowe.

Minusy: sztuczna bita śmietana!, brak jednorazowych ręczników w toalecie, brak słonych przekąsek, obsłudze przydałoby się szkolenie z zasad obsługi (mówimy tu o niewielkich niedociągnięciach, jak w większości toruńskich lokali)

Lokal doskonały na: spotkanie towarzyskie

 

Ahoj Cafe

ul. Łazienna 9, Toruń

Tel.: 666 606 642

https://www.facebook.com/pages/Ahoj-Cafe

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Niedzila.: 12:00 – 02:00

 

Share Button

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz poprzedni wpis - Weranda Chełmińska (Toruń)
Zobacz następny wpis - Reaktywacja!